Detektor czujnik gazu metan propan butan (PL)

Detektor czujnik gazu metan propan butan (PL)

Detektor został wyprodukowany w Polsce i spełnia swe zadanie w odróżnieniu od innych urządzeń tego typu dostępnych na rynku!

Oferowany produkt jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie rynku, na urządzenia zapewniające kontrolę instalacji gazowych, wentylacyjnych oraz pieców centralnego ogrzewania, zamontowanych w naszych mieszkaniach, domach oraz budynkach użyteczności publicznej. Urządzenie jest szczególnie poszukiwane przez klientów w okresie jesienno–zimowym. Nasz produkt jest w całości wyprodukowany w POLSCE. Sprawdzany jest laboratoryjnie, specjalnymi mieszankami gazów, w celu zagwarantowania pewności zadziałania urządzenia w momencie pojawienia się stężenia gazu niebezpiecznego dla człowieka.

Detektor MAXI/K-GP przeznaczony jest do monitorowania zamkniętych pomieszczeń pod kątem obecności gazów palnych: metanu i propanu-butanu. Detektor dokonuje ciągłego pomiaru stężenia gazu w otaczającym powietrzu. Z chwilą przekroczenia wartości gazu wynoszącej około 15% Dolnej Granicy Wybuchowości (czyli przy stężeniu gazu około 7-krotnie niższym niż to, przy którym gaz może wybuchnąć) zostaje włączona optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa. Dodatkowe wyjścia umożliwiają podłączenie do systemów alarmowych i sterowanie elektrozaworami oraz modułami akustyczno-świetlnymi (syrena, lampa). Wyłączenie alarmu następuje automatycznie z chwilą obniżenia się stężenia gazu poniżej progu alarmowego.

Zastosowanie detektora gazu MAXI:

Domowe kotłownie z piecami opalanymi gazem ziemnym lub propan-butanem
Łazienki, kuchnie wyposażone w urządzenia gazowe np. kuchenki, piecyki, podgrzewacze wody
Pomieszczenia w których znajdują się urządzenia gazowe, tj. liczniki gazu, butle, zbiorniki, przewody gazowe (piwnice, korytarze), przenośne piecyki gazowe
Przydomowe garaże samochodów z instalacją gazową LPG
Szkolne pracownie fizyko-chemiczne
Przyczepy campingowe i jachty

Parametry techniczne:

Napięcie zasilania 230V, 50Hz, pobór mocy 3W.
Temperatura pracy od -10 °C do +40 °C.
Wilgotność względna powietrza od 30% do 95%.
Rodzaj czujnika - półprzewodnikowy produkcji japońskiej, trwałość 10 lat.
Wartość stężenia progowego - około 15% Dolnej Granicy Wybuchowości.
Sygnalizacja alarmowa - optyczno akustyczna (dioda czerwona, membrana piezo akustyczna 85dB).
Dodatkowe wyjścia w wersji GP230 - podłączenie elektrozaworu na 230V i modułu akustyczno-świetlnego.
Wymiary 120x80x45 mm.
Masa 0,30 kg.

dostępność: dostępny

cena: 119,00 zł


« powrót